DOUBLO: Fokal Ultrason ile Tek Seansta 2 yıl süren Ameliyatsız Yüz Germe
Ameliyatsız yüz germe denince işte tam bu noktada devreye giren cerrahi dışı yöntemlerden biri; tek seansta, acısız ve anestezisiz şekilde yenilenme sağlıyor.

Yaşlanmaya karşı koyan cerrahi dışı gençleşme yöntemlerinden “Doublo Terapi” ultrason (ses) dalgaları ile uygulanan bir tedavi yöntemi. Uygulamada odaklanmış yüksek yoğunluklu ultrason (ses) dalgalarıyla, cildin üst tabakasında bir hasar yaratmadan alt tabakalara akustik bir enerji gönderiliyor. Bu sayede oluşan termal (ısı) hasar ile cildin sıkılaşması ve gerginleşmesi sağlanarak “kolajen” yapımı uyarılıyor.

 

Dünyada 2009 yılından beri kullanılan bu teknikte, yararlanılan ultrason dalgaları, görüntüleme ve tedavi sistemlerinde de kullanılıyor. Uzman Dr. Nezih Karaca, “Ultrason dalgaları ile gençleşmeye yardımcı yöntem, diğer teknolojilere göre anında görülebilen sonuçlarıyla daha uzun süreli bir etkiye sahip” diyor.

Hızarcı, Doublo Terapi ile cerrahi yönteme en yakın sonuçların elde edildiğini belirtiyor. Yöntem çok 40 – 60 yaş aralığındaki kişilere uygulanıyor. Hızarcı, “Yöntemin en iyi sonucu hafif ve orta dereceli yüz sarkması ve kırışıklıklarda verir” diyor.ayı

Uygulamanın Adımları

Yapılan cilt değerlendirmesinin ardından adayın yönteme uygunluğuna karar veriliyor.
İkinci adımda kişinin fotoğrafları çekiliyor.
Yüze ultrason jeli sürülüyor.
Başlık yardımıyla uygulama bölgesinin ayrıntılı görüntüsüne erişiliyor.
Kişinin cilt altı tabakasına derinlemesine uygun enerji gönderiliyor.
Uygulama bölgesi 2 defa taranıyor.
Klasik yüz gerdirmeden farkları

Cerrahi yan etkisinin bulunmaması
Anesteziye gerek duyulmadan yapılması
Tek seansta, ağrısız, yan etkisiz, güvenilir ve uzun süreli sonuç alınması
Yöntemin kullanıldığı alanlar

Yüz ovalinin şekillendirilmesinde
Çene kontürünün belirginleştirilmesinde
Göz kapağı düşüklüğünde
Göz çevresi kırışıklıklarında
Göz altı torbalanmalarında
Boyun kırışıklığı ve gevşekliğinin giderilmesinde yöntemin yüz güldürücü sonuçları olduğu belirtiliyor.

1 saatte yenilme
Tedavinin etkisi, 1.5 – 2 yıl arasında değişiyor. Terapi tek seans ve işlemin yapılacağı bölgeye bağlı olarak 30 – 60 dakika arasında sürüyor. Terapi sonrası ciltteki gerginlik, oluşacak etkinin yüzde 25’i olarak belirtiliyor. Kalan yüzde 75’lik etki ise 90 gün içinde ortaya çıkıyor.

Yan etki yok

Terapi sonrası yüz ve boyunda herhangi bir ağrı, iz, kızarıklık, şişme, morarma veya ödem gibi olumsuzluklar görülmüyor. Yöntem; yüzde hissizlik, mimik ya da ifade kaybına da yol açmadığı için kişinin doğal görüntüsünü bozmuyor.

Terapi sonrası

Yüz ve boyun bölgesinde bir bedene yakın incelme görülüyor Ciltteki sıkılaşma ve parlaklık anında fark ediliyor Uygulama yapılan yerdeki sarkma ve kırışıklıklar büyük ölçüde yok oluyor.