Bu teknolojinin en önemli özelliği dünyada FDA onayı alıp bilimsel çevrelerce kabul görmüş ilk teknoloji olması. Üstelik yeni konseptin etkinliği en üst düzeye taşındı ve yetenekleri arttı. Endermolab mekanik uyarım sistemiyle bağ doku hücrelerine etki ederek hücresel aktivasyon sağlayan tek uygulama. Bu son teknoloji cihaz bölgesel yağlanmayı yok etmek, selülitten dolayı oluşmuş portakal kabuğu görünümüne son vermek, basen ve kalça hatlarını şekillendirmek ve incelmek konusunda etkili. 6-8 seansta yağ yakımını aktive ederek vücudunuzu yeniden şekillendirebilir, bir ay içinde bir bedene kadar incelebilirsiniz. Cihaz vücut dışında ciltte de uygulanabiliyor; cilde özel programları mevcut. Liftmasaj tekniği ile cildi yenileyen sıradışı yeni teknoloji, Endermolift başlıkları ile kırışıklıkları yok ediyor ve yüz hatlarını toparlıyor. Haftada 2-3 seans olmak üzere toplam 8 seanslık bir program sonunda cilt zamanla kaybettiği sıkılığı yeniden kazanıyor.”

Endermolab Bu uygulamaya başlarken hedefim neydi? (Cosmopolitan editörünün yorumu)
57.5 kg ağırlığındaydım yani 4.5 kilo fazlam vardı. Fakat karın ve basen bölgemdeki yağlanma ve hatta sarkma sorunum fazlaydı. Özellikle genç kızlarda yaygın olan bu sorunun sebepleri arasında düzensiz beslenme, vücutta ödem oluşumuna sebep olan tuzlu yiyecekler ve fast-food gösteriliyor.
Bu zayıflama yöntemini neden seçtim?
Endermolab’ı seçmemin nedeni LPG markasının en yeni teknolojisi olarak sunulmasıydı. Sürecin sonunda sağlıklı ve hızlı yağ yakımı olacağının söylenmesi bu işleme hemen başlamamı sağladı.

İşlem nasıl yapılıyor?
İşleme başlanmadan önce bel, basen, bacak gibi tüm vücut ölçüleriniz alınıyor. Daha sonra size sadece yüz, eller ve ayakları dışarıda bırakan ve tüm vücudu saran ince kumaştan bir tulum veriliyor. Bu tulumu giydikten sonra önce sırtüstü, sonra yüzüstü uzanıyorsunuz ve makine yağ fazlalığı olan bölgelerinizi belirliyor. Bu sırada uzman, sorunlu bölgelerinize LPG aletini tutuyor. Bu işlem sporla kombinlenerek uygulanıyor. Yani Endermolab uygulamasından sonra kişisel eğitmen eşliğinde spor yapıyorsunuz.
45 dakika süren spor sırasında önce 15 dakika tempolu yürüyüş yapılıyor. Sonra Powerplate aletinde eğitmenin yönlendirmesiyle sorunlu bölgelerinize yönelik olarak 10-15 dakikalık bir uygulama yapılıyor. Sonra sıra bacak ve kol kaslarının çalıştırılmasına ve esnemeye geliyor.

İşlem ne kadar sürüyor?
Her seans 40 dakika, ardından yapılan spor ise 45 dakika sürüyor.

Mükemmel bir sonuç için,
Spor ile kombinlenen uygulama bitiminde kendinizi sıkı ve formda hissediyorsunuz. Üç seans sonrasında ise gözle görülür bir incelme oluşuyor. Tabii bu dönemde yediklerinize ve hayat tarzınıza da dikkat etmeniz gerekiyor.

Acı duyuluyor mu?
İşlem sırasında çoğunlukla masaj yapılıyormuş gibi hissediyorsunuz. Fakat yağ oranının arttığı, ödem ve selülitin yoğunlaştığı bölgelerde hafif acı hissi oluyor. (Yaklaşık olarak çimdiklenme hissine benzetebiliriz). Endermolab’ın dereceleri olduğu için acı duyulduğu anda uygulayıcı kişi şiddeti azaltabiliyor.

İşlem sonrası nasıl hissediliyor?
İşlem bitiminde rahatlamanız için makinenin uyguladığı masaj, kan dolaşımını da hızlandırıyor. Sonrasında kendinizi iyice dinlenmiş, hatta deliksiz bir uykudan uyanmış gibi hissediyorsunuz.

Kaç seans almak gerekiyor?
En doğru seans sayısına, ölçülerinizi alan ve vücut tipinizi inceleyen uzman karar verebilir. Her kür haftada iki gün, toplamda sekiz seanstan oluşuyor. Yani bir ayda bir kür bitiyor. Sekiz seans sonunda gözle görülebilir bir değişikliği fark edebilirsiniz. Bu, kilo verdirmektense sorunlu bölgelerin incelmesi ve vücudun şekil kazanmasına yönelik bir işlem.

Sonuç ne oldu?
Sekiz seans sonunda 1 kg verdim. Ama beden ölçülerim çok değişti. Bel ölçüm başladığımda 76.5 cm idi, kür bitiminde 72 cm oldu. Göbek bölgem 88.5 cm idi, bitiminde 81 cm oldu. Karın bölgem 91.5’dan 86 cm’ye düştü. Kalçam 98’den 95 cm’e, basen bölgem ise 89.5 cm’den 85.5 cm’e düştü. Bacaklarımın üst kısımları ise 55.5 cm’den 50 cm’e düştü.

İşlemin artıları ve eksileri neler?
İşlem esnasında yediklerinize dikkat edip sporunuzu düzenli olarak yaparsanız çok daha iyi bir sonuçlar elde edebilirsiniz. Uygulama sonrasında spora ara vermemeniz gerekiyor. Çünkü incelmeyi ancak bu şekilde koruyabilirsiniz.