Kırışıklıklar neden oluşur?
Sürekli mimiklerimizi kullanarak
Yaşlanmaya bağlı olarak hücresel düzeyde kollajen ve elastik liflerin azalması ile
Yer çekiminin etkisi ile
Güneş ışığının cildimiz üzerindeki zararlı etkisi
Stres ve çevre kirliliği gibi nedenlerle kırışıklıklar ve cilt yaşlanması ortaya çıkmaktadır.

Botulinum toksin uygulaması nedir?

Botulinum toksini bir bakteriden elde edilen protein yapıda bir maddedir. Bu madde sinirlerden kaslara uyarı gitmesine engel olur ve uygulandığı bölgedeki kas kasılamaz. Bu sayede bu kasın üzerindeki cilt gergin ve pürüzsüz görülür.

Botulinum toksini şaşılık ve felç gibi hastalıklarda tedavi amaçlıkullanılır iken kozmetik olarak kırışıklık oluşumunu önlemek amacıyla kullanılır.

Kimlere yapılır?
Mimiklerini kullandığında göz çevresinde, kaşlarımızı çattığımızda sinir çizgilerine ve alındaki çizgilere ve hatta boyundaki cizgilere uygulanabilmektedir. Bu bölgelerde kırışıklığı olan 20*25 yaş üstü kişilere uyguluyoruz.

Kişinin ifadesi olumsuz etkilenir mi?

Doğru ellerde ve doğru teknikle yapılırsa kesinlikle etkilenmez. Botoks yaptıran birçok tiyatrocu var ki görünümlerinin bozulmaması çok önemli.

Etrafta gördüğümüz ifadesi bozuk görünümler ya kişinin kendi öze isteği ile bilerek yapılmıştır yada yanlış teknikle yapılmıştır.

Bir kişinin botokslu olduğunu doğrıu yapılırsakimse anlayamaz ve kişi kendisi kırışıklıklarının bittiğini görür. Ama yanlış teknikle yapılırsa herkes farkeder. Bu yüzden bütün botokslular böyle zannediliyor. Doğal görünüm hiç bozulmadan sadece kırışıklıkları yok etmek mümkün.

Uygulama ağrılı değildir. Sonuçta çok ince de olsa iğne ile yapılıyor ve bazen anestezik kremler sürüyoruz.