Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazerin mükemmel kombinasyonu!
Hastalar tarafından en rağbet gören lazer çeşidi olan Alexandrite lazer epilasyon cihazı’ın kısa sürede sonuç vermesi, ağrısı en az olması ve hızlı olması bu tercihin en büyük sebepleridir. Cihazda bulunan hava soğutma sistemi epidermisi koruyarak hem yanık riskini hem de acıyı en aza indirir ve bu sayede komplikasyon gelişmesini önler. Nd:Yag lazer ise hem damar hem epilasyon hem de cilt gençleştirmede kullanılan bir çeşit lazerdir. Son yıllarda onikomikozis yani lazerle tırnak mantarı tedavisinde de FDA onayı almıştır. Cihaz eğer 1 milisaniye altında atış yapabilirse bu sayede kullanımı efektiftir. Duetto mix atım lazerde ise piyasada bulunan kombine lazerlerden farklı olarak bu iki dalgaboyu hem tek tek seçilerek hem ardışık olarak yani atış pedalına basınca önce Alexandrite lazer ardından Nd:Yag lazer dalgaboyunu atarak, hem de eşzamanlı olarak yani her iki dalgaboyunu her bir pedala basışta beraber atarak yeni bir dalgaboyu oluşturur. Eszamanlı atımlar (Mix Atım) lazer epilasyonda kullanılır amaç kıl kökünü kümülatif olarak ısıtıp daha etkili sonuç almaktır.

Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü tahrip etmektir. Alexandrite lazerlerde kromofor yani cilt altında lazeri görüp ısıyı oluşturmaya yarayan hedef melanindir, Nd:Yag lazerlerde ise oksihemoglobindir. Eszamanlı atımlarda bu iki kromforda ısıtılıp kıl kökü daha etkili ısıtılır. Alexandrite lazer etkilidir hızlıdır kılları döker, Nd: Yag lazer etkilidir, daha derin kıllarda etkilidir ve ince tüylerde etkilidir ama ağrılıdır. Duetto lazer ile yapılan lazer epilasyon uygulaması ise çok farklıdır.Alexandrite ve Nd:Yag’ın beraber kullanımı sonucu cilde verilen enerji dozu her birinden yarı yarıya kullanıldığı için hem ağrı azalır hem de daha etkili olur.

Varis ve Kılcal Damar Tedavisi

Lazerle damar tedavisinde yani vasküler tedaviler Nd:Yag lazerle oldukca uzun zamandır güvenle yapılmaktadır. Lazer ışını kanı ısıtarak koagüle eder ve damar silgi gibi silinir. Aynı yerde tekrarlaması imkansızdır ama bu bir dolaşım bozukluğu olduğu için seneler sonra başka yerde varis oluşumuna sebep olacaktır.

Duetto lazer, damar tedavisinde bilinen en farklı yöntemle en iyi sonucu verir. Klasik Nd:Yag lazerle damar tedavisinden farklı olarak ardışık atım modu ile iki lazer damar tedavisinde kullanılmaktadır.

Ardışık atımlarda problemli damara ilk çarpan çok düşük dozdaki Alexandrite dalgaboyu oksihemoglobini medhemoglobine döndürür yani basit dille anlatacak olursak kanın rengini koyulaştırır. Medhemoglobinin lazer emilimi oksihemoglobine göre 3 kat fazladır. Rengi koyulaşan hedef daha kolay ısınacağı için hastaya çok daha düşük dozda Nd:Yag lazer kullanılır ve bilinen klasik Nd:Yag lazer şilayeti olan ağrı bertaraf edilir.

Duetto lazer teknolojisi eşsizdir! Daha detaylı bilgi için bize ulaşın…